شرایط اخذ ویزای پرتغال

ویزای پرتغال

پرتغال کشوری زیبا و اروپایی است که برای سفر به آن نیازمند تهیه و اخذ ویزا هستید. ویزاهای مختلفی برای سفر به پرتغال صادر می‌شود که هر کدام شرایط و محدودیت‌های خاصی دارد. در ابتدای امر شرایط خود را مشخص کنید و سپس مطابق با آن نسبت به اخذ ویزای مربوطه اقدامات لازم را انجام دهید.

بعد از آنکه مشخص شد قصد استفاده از کدام نوع ویزا را دارید باید مبادرت به تهیه مدارکی کنید که برای این کار لازم و ضروری است. سعی کنید مدارک را کامل تحویل دهید، چون در صورت نقص و تکمیل مجدد آن روال کار شما طولانی‌تر خواهد شد. پس از مراجعه به سفارت و ثبت تقاضای خود باید ۲ تا ۴ هفته منتظر باشید تا پاسخ درخواست شما اعلام شود. در صورت مثبت‌بودن جواب درخواست شما، موفق به اخذ ویزا خواهید شد.

اگر بنا بر هر دلیلی موفق به اخذ ویزای پرتغال نشدید، می‌توانید مجدد اقدام کنید، اما باید به این نکته توجه کنید که از زمان ابلاغ قبلی ۲ تا ۴ ماه گذشته باشد و سپس در تلاش دوباره درخواست خود را از طریق سفارت مطرح کنید. ازآنجاکه پرتغال کشوری است که جزو شینگن به‌حساب می‌آید باید برای اخذ ویزای شینگن پرتغال اقدام کنید.

لازم به ذکر است که ویزای پرتغال از معتبرترین ویزاها در جهان است و برای این منظور و اخذ راحت آن می‌توانید از تیم تخصصی مهاجرتی اپلایر کمک بگیرید.  ما در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما در سفارت وقت خواهیم گرفت تا در کمترین زمان مراحل انجام کار شما طی شود و سریع‌تر به خواسته مطلوب دست یابید.

ویزای توریستی پرتغال

اولین پیشنهاد و محبوب‌ترین انواع ویزای پرتغال این ویزاست. شما با این ویزا می‌توانید مکان‌های دیدنی و نقاط جذاب این کشور را ببینید. ذکر این نکته هم ضروری است که شما برای دیدن آشنایان و بستگان هم که در پرتغال حضور دارند قادر به بهره‌مندی از ویزای توریستی پرتغال خواهید بود. بنابراین، سفری جذاب در کنار دوستان و دیدن مکان‌های دیدنی کشور پرتغال در انتظار شماست.

ویزای تجاری پرتغال

با داشتن شرایط اخذ این ویزا می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزای تجاری در کشور پرتغال شوید. زمانی می‌توانید از این ویزا استفاده کنید که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشید و مبلغی را برای کار و تجارت در نظر گرفته باشید. اگر شرایط انجام این کار را داشته باشید می‌توانید روی شیوه‌ای سریع و مطمئن حساب ویژه‌ای باز کنید.

ویزای کاری پرتغال

شما زمانی باید نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنید که قصد کارکردن در این کشور را داشته باشید. این نکته را باید بدانید: زمانی می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید که از سوی شخصی پرتغالی به‌عنوان کارفرما دعوت به کار شوید. پس از اخذ مدارکی که صحت این امر را مشخص کند، می‌توانید با اخذ ویزای کار در پرتغال راهی این کشور شده و زندگی جدید خود را آغاز کنید.

ویزای الحاق به همسر پرتغالی

اگر همسری دارید که اقامت پرتغال دارد و شهروند این کشور محسوب می‌شود می‌توانید با ارائه مدارک معتبر و طی فرآیندهای قانونی خاص، به واسطه داشتن همسری پرتغالی ویزای مربوطه را دریافت کنید. این امتیاز می‌تواند هم از مرد و هم از زن به همسر اعطا شود.

ویزای تحصیل در پرتغال

اگر شما قصد تحصیل در کشوری اروپایی را دارید که از لحاظ علمی و امکانات تحصیل در جایگاه مناسبی در جهان قرار دارد می‌توانید با اخذ پذیرش دانشگاه‌های پرتغال، در این کشور مبادرت به تحصیل کنید. زبان تدریس در دانشگاه‌های پرتغال انگلیسی است و شما از امتیاز کارکردن در زمان دانشجویی نیز بهره‌مند می‌شوید.

چه مدارکی برای اخذ ویزای پرتغال نیاز است؟

باید ابتدا به سفارت پرتغال مراجعه کنید و با ارائه مدارکی که از شما خواسته می‌شود و نیز مشخص‌شدن نوع ویزا نسبت به اخذ آن اقدام کنید.مدارکی که برای ارائه به سفارت نیاز است:

 • شناسنامه

مدرکی است دال بر هویت شما و نشان‌دهنده متأهل و یا مجرد بودن فرد متقاضی.

 • گذرنامه

گذرنامه یا پاسپورت باید همراه مدارک ارائه شود. دقت کنید که این گذرنامه حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی نیز در آن مشاهده شود.

 • عکس

وجود دو قطعه عکس با شرایطی که به شما خواهند گفت ضروری است. باید بدانید که در این عکس ۸۰ درصد از چهره شما باید دیده شده و قابل تشخیص باشد.

 • گواهی اشتغال به کار

باید مدرکی ارائه شود که نشان دهد شغل و حرفه شما چیست. اگر شغل آزاد دارید باید مدارکی را ارائه دهید که معلوم شود به چه حرفه‌ای مشغول هستید.

 • سابقه بیمه تأمین اجتماعی

شما باید نامه‌های رسمی از سازمان تأمین اجتماعی به سفارت ارائه دهید. این نامه بیانگر بیمه شما در ۳ ماه اخیر خواهد بود.

 • سند ملکی

این سند باید برای یک ملک باشد و یا در صورت نبود آن، سند اتومبیلی باشد که حداقل ۱۰۰ میلیون تومان ارزش دارد.

 • گردش حساب

گردش حساب ۳ ماه گذشته خود را باید ارائه دهید. این نامه باید با مهر و سربرگ بانک مربوطه باشد تا مورد قبول واقع گردد.

 • بیمه مسافرتی

به این نکته دقت کنید که زمان بیمه به گونه‌ای باشد که مدت زمان سفر شما را پوشش دهد. برای اخذ بیمه باید به شرکت‌های معتبر در این زمینه مراجعه کنید.

 • رزرو هتل

از مدارک مهمی است که باید ارائه شود تا بدانند که در کجا و چه مدت در پرتغال حضور خواهید داشت.

 • رزرو بلیط هواپیما

این مدرک نشان‌دهنده این است که شما چه زمان به این کشور وارد شده‌اید و چه زمانی قصد خروج از آن را دارید.

 • دعوت‌نامه

برای تکمیل مدارک و اعتبار‌بخشی به آن، دعوت‌نامه از سوی فردی حقیقی و یا حقوقی نیاز است. می‌تواند این شخص فردی از بستگان یا کار‌فرمای شما در پرتغال باشد.

برای طی مراحل اخذ ویزای پرتغال می‌توانید به گروه تخصصی مهاجرتی اپلایر مراجعه کرده و با کمک مشاوران ما به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن مراحل اخذ ویزا و سفر خود را به انجام برسانید. با کمک ما در سریع‌ترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *