درباره بهترین دانشگاه های پرتغال بیشتر بدانید

درباره بهترین دانشگاه ‌‌های پرتغال بیشتر بدانید

اگر تصمیم به اخذ پذیرش در دانشگاه ‌های پرتغال را دارید، بهتر است شناختی کلی از دانشگاه‌های این کشور پیدا کنید؛ تا تصمیم صحیح و درست‌تری اتخاذ کنید.

پرتغال کشوری زیبا و اروپایی است؛ که جذابیت‌های زیادی برای زندگی و تفریح دارد. این کشور که در منتهی‌الیه غربی قاره اروپا جای گرفته؛ برای علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور شرایط خوبی فراهم آورده است. در هر حال، درس‌خواندن و اخذ مدرک معتبر از دانشگاهی اروپایی دلچسب است.

  •  دانشگاه پورتوUniversity of Porto

این دانشگاه دولتی شهر پورتو، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ رتبه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ جهان را در رنکینگ تایمز به خود اختصاص داده است. در بین دانشگاه‌های اروپا رتبه بین ۵۱-۷۵ را به خود اختصاص داده است. دانشگاه پورتو در سال ۱۹۱۱ شروع به فعالیت کرده است؛ که ۳۱ هزار دانشجو را در خود جای داده است. از این تعداد دانشجو حدود ۳۲۰۰ نفر از آن‌ها خارجی هستند. ویزای پرتغال برای تحصیل در این دانشگاه می‌تواند ارزشمند باشد.

دانشگاه پورتو بعد از دانشگاه لیسبون پرتغال، دومین دانشگاه بزرگ و معتبر در بین دانشگاه ‌های پرتغال  به‌حساب می‌آید؛ که در بیشتر مواقع در سطح اروپا، جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر بوده است‌. این دانشگاه سطح علمی بالایی دارد؛ و تحقیقات و مقالات مفیدی در عرصه علمی جهان داشته است.

 

  •  دانشگاه لیسبون   University of Lisbon

یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه ‌‌های پرتغال است؛ و حدود ۴۷ هزار دانشجو در آن مشغول کسب علم هستند. دانشگاه لیسبون، طبق رنکینگ تایمز در جهان رتبه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ را دارد. این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده است. در رشته‌هایی مثل مهندسی و جغرافیا معروف است؛ و در دو گرایش نام‌برده جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به‌حساب می‌آید.

در هر سال تحصیلی حدود ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی به این دانشگاه معتبر و دوست‌داشتنی وارد می‌شوند.

این دانشگاه دارای ۱۸ مدرسه و ۱۰۰ واحد تحقیقاتی است؛ که در زمینه‌های مختلف مشغول بوده؛ و شاهد مقالات معتبر و تحقیقات زیادی از این دانشگاه در سطح کشور و بین‌المللی هستیم. از این دانشگاه مدرک معتبری بعد تحصیل می‌تواند در اختیار فرد قرار گیرد؛ که در هر نقطه از جهان مفید و کاربردی است.

  •  دانشگاه نوین لیسبون  New University of Lisbon

دانشگاه نوین سومین دانشگاه مهم و معتبر کشور پرتغال است. طبق رنکینگ تایمز در جهان رتبه ۳۶۱ را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه در سال ۱۹۷۳ شروع به فعالیت در عرصه علمی کرده؛ و ۲۰ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

تأکید و توجه این دانشگاه به رشته‌های مهندسی‌، ریاضیات، حسابداری و علوم مالی، علوم پایه، تکنولوژی، اقتصاد و مدیریت بوده و سطح علمی خوبی در زمینه تدریس این دروس دارد. خیلی از علاقه‌مندان به این رشته‌ها این دانشگاه را بین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

  •  دانشگاه کویمبرا  University of Coimbra

یکی از قدیمی ترین دانشگاه ‌‌های پرتغال است. در سال ۱۲۹۰ تأسیس شده است که شاید برایتان عجیب باشد.

این دانشگاه در شهر کویمبرای پرتغال قرار دارد که در قدیم پایتخت این کشور بوده است.

دانشگاه کویمبرا  ۲۵ هزار دانشجو دارد که تعداد زیادی از آن‌ها خارجی‌ هستند.

این دانشگاه ۸ دانشکده دارد که در آن رشته‌های هنر، علوم، ریاضی، مهندسی، تکنولوژی و انسانی تدریس می‌شود. برای علاقه‌مندان به این رشته‌ها گزینه‌ای مطلوب است.

  • دانشگاه مینهو  University of Minho

دانشگاه مینهو در شمال پرتغال قرار دارد.  قدمت آن به سال ۱۹۷۳ باز‌می‌گردد. نسبت به خیلی از دانشگاه ‌‌های پرتغال جدید‌تر است؛ اما در رتبه‌هایی بالاتر از خیلی از دانشگاه ‌های قدیمی پرتغال قرار گرفته است.

۱۰ دانشکده دارد که رشته‌های متنوع و پر‌طرفداری در آن تدریس می‌شود.

  •  دانشگاه ایوورا  University of Évora

دانشگاه ایوورا در فاصله ۱۵۰ کیلومتری لیسبون و شهر ایوورا قرار گرفته است. سالانه دانشجویان بسیاری از داخل و خارج در آن تحصیلات خود را آغاز می‌کنند.

از دانشگاه‌های قدیمی و پر‌سابقه پرتغال است که در سال ۱۵۵۹ تأسیس شده است.

حدود ۹ هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع لیسانس تا دکترا در حال تحصیل هستند.

تأکید و تمرکز این دانشگاه بر روی رشته‌های هنر، پرستاری، علوم اجتماعی، علوم و تکنولوژی است و علاقه‌مندان به این رشته‌ها این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

 

  •  دانشگاه الگارو  University of Algarve

از بهترین دانشگاه ‌‌های پرتغال است؛ که در قسمت منتهی‌الیه پرتغال قرار گرفته است.  علاوه‌بر اینکه دانشگاهی معتبر است؛ مناظر خیر‌کننده و زیبایی را می‌شود در این شهر ساحلی دید. همجواری با سواحل اقیانوس اطلس می‌تواند تحصیل در شهری زیبا را برای شما دلچسب‌تر کند.

دانشگاه الگارو از سال ۱۹۷۹ فعالیت خود را شروع کرده و دارای دو مؤسسه علمی و پژوهشی است.

۱۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند؛ که در بین آن‌ها دانشجویانی از ۶۰ کشور جهان به‌چشم می‌خورد.

۳ دانشکده‌ و ۵ مدرسه علمی دارد که رشته‌های اقتصاد، زیست فناوری، علوم و تکنولوژی آن از طرفداران زیادی برخوردار است.

حال متوجه شدید که دانشگاه ‌‌های پرتغال دارای تنوع رشته و رتبه‌های علمی مناسبی هستند. با توجه به شرایط مناسب و هزینه‌های معقولی که برای زندگی و تحصیل در این کشور وجود دارد؛ می‌تواند از گزینه‌های مناسب برای تحصیل باشد.

اقامت و کار در پرتغال بعد از تحصیل می‌تواند به‌راحتی محقق شود؛ و شما قادر هستید به زندگی خود در این کشور اروپایی ادامه دهید.

تیم تخصصی مشاورین مهاجرت اپلایر شما را یاری می‌کند تا برای اخذ ویزای پرتغال با هر انگیزه‌ای اعم از تحصیلی، توریستی، سرمایه‌گذاری و … تنها نباشید؛ و با مشاوره و راهنمایی، پیگیر امور ویزا و مهاجرت شما خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *