اخذ ویزای پرتغال از طریق VFS

اخذ ویزای پرتغال از طریق vfs

برای اخذ ویزا حضور در سفارتخانه‌ها امری ضروری است، اما در پاره‌ای اوقات به دلیل شلوغ‌بودن سفارتخانه و یا زمان‌بر‌ بودن، این فرایند با کندی پیش می‌رود. همچنین، گاهی به دلیل مشکلات سیاسی، دیپلماتیک و تعطیلی کنسولگری کشورها مشکلاتی پیش می‌آید. از‌این‌رو، بعضی از سفارتخانه‌ها برای اینکه روال اداری را با سرعت بیشتری به انجام برسانند پرونده‌ها و امور این‌چنینی را به کارگزاری‌های رسمی می‌سپارند تا با سرعت و دقت بیشتری پرونده‌ها بررسی و اعلام نتیجه شود. برای این منظور کارگزاری‌های متعددی در سراسر دنیا به این امر مشغول هستند که vfs Global یکی از آن‌هاست، زیرا با کشور پرتغال همکاری دارد و دارای شعبه در تهران است.

شرکت vfs Global 

vfs مخفف نام این شرکت و به معنای خدمات بین‌المللی آسان‌کننده دریافت ویزاست. شرکت vfs وظیفه انجام امور اداری و کارهای ویزا، دریافت مدارک، بررسی مدارک، انگشت‌نگاری، عکس و… را به‌عهده دارد.

شرکت vfs در ابتدا به‌دلیل اینکه مؤسس آن اهل هندوستان بود در این کشور قرار داشت، اما در حال حاضر دفتر مرکزی vfs Global در دبی امارات متحده عربی قرار دارد. این شرکت معتبر در ۱۴۷ کشور دنیا دارای شعبه است و ایران هم جزو این کشورهاست که می‌توان در آن ارائه خدمات ویزا و مهاجرت را دریافت کرد.

شرکت vfs با شبکه سراسری و ارتباطی که با کشور مبداء دارد بهترین کیفیت را ارائه می‌کند و خیلی سریع و دقیق به امور مهاجرتی و پرونده‌های مربوط به اخذ ویزا، اقامت و… می‌پردازد و با این کار سفارت کشور مربوطه را در انجام سریع‌تر و دقیق‌تر این پروسه همیاری می‌کند.

 شرکت vfs Global در ایران

شرکت vfs در کشور ایران تنها یک شعبه دارد و ایرانیانی که متقاضی انجام امور ویزای هلند، سوئیس، فرانسه، اتریش، جمهوری چک، دانمارک، بلژیک، یونان، فنلاند، استرالیا، مجارستان، نیوزلند، سورینام، نروژ، آفریقای جنوبی، اوکراین، انگلیس و پرتغال هستند می‌توانند به دفتر این شرکت در ایران مراجعه کنند و یا از طریق سایت با این شرکت در تماس باشند، اما برای انجام برخی امور حضور شخص الزامی است.

لازم به ذکر است که کشورهایی که روابط دیپلماتیک با ایران ندارند انجام این کار از شعبه داخل ایران امکان‌پذیر نخواهد بود. برای مثال، کسانی که متقاضی دریافت ویزای کانادا هستند باید از طریق سایت و شرکت vfs در ترکیه اقدام کنند.

 دفتر vfs در تهران، میدان هروی، طبقه چهارم ساختمان هروی سنتر قرار دارد و به غیر از روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی آماده خدمات‌رسانی به متقاضیان است.

خدمات vfs به ایرانیان

شرکت vfs، خدماتی مانند ثبت درخواست ویزای شینگن کوتاه‌مدت ۹۰ روزه را به‌انجام می‌رساند که برای مهاجرت و اخذ ویزای پرتغال ضروری است‌. در این مرکز انجام مصاحبه حضوری، انگشت‌نگاری و دریافت مدارک انجام می‌شود. شما با تماس تلفنی و یا ایمیل شرکت در هر کشوری می‌توانید برای هماهنگی‌های لازم در تماس باشید.

ارائه خدمات vip به متقاضیان ایرانی توسط vfs

شرکت vfs علاوه‌بر خدمات متداولی که برای متقاضیان انجام می‌دهد خدماتی خاص و VIP را هم برای مشتریان خود در قبال پرداخت هزینه جداگانه ارائه خواهد کرد که به آن اشاره می‌کنیم:

 • خدمات پیک و ارسال: در صورت تقاضای شخص، شرکت vfs می‌تواند مدارک را برای فرد ارسال کند تا در کمترین زمان و بدون جابه‌جایی، این امور به‌انجام برسد.
 • سرویس پیامک: با ارائه این سرویس شخص می‌تواند با پیامک از وضعیت و مراحل کار خود مطلع شود.
 • سرویس عکس‌برداری: می‌توانید از این طریق عکس را در مرکز درخواست ویزا تهیه کنید که صحت آن در مرکز مربوطه مورد تأیید قرار گیرد.
 • خدمات فتوکپی: در صورت لزوم و نیاز می‌توانید به فتوکپی مدارک دسترسی داشته باشید.

در صورتی که نیاز دارید کارشناسان vfs به‌طور آنلاین فرم درخواست شما را تکمیل کنند باید ۱۵ یورو پرداخت کنید. برای استفاده از این سرویس باید مدارکی مثل اصل پاسپورت، برگه رزرو هتل و محل اقامت، بلیط رفت و برگشت در تاریخ‌های مشخص و بیمه مسافرتی را ارائه دهید.

 دقت کنید ازآنجاکه این دفتر در ایران و تهران واقع شده است علاوه‌بر روز شنبه و جمعه، در تعطیلات رسمی ایران نیز این شرکت تعطیل است و شما باید برنامه‌ریزی صحیح در این مورد داشته باشید.

 زمان ارزیابی و بررسی مدارک ارائه‌شده شما ۱۵ روز است در نتیجه شما باید زمان‌بندی مناسبی برای این کار در نظر بگیرید. سفارت مسئول اطلاع‌رسانی نتیجه درخواست شما نیست و شما با کد پیگیری می‌توانید از وضعیت و شرایط کار مطلع شوید.

 مدارکی که باید به vfs ارائه شود:

 • اصل پاسپورت با اعتباری ۳ تا ۶ ماهه.
 • فرم تقاضای ویزای تکمیل‌شده به‌صورت آنلاین و یا کاغذی.
 • پاسپورت‌های استفاده‌شده قبلی در صورت داشتن برچسب ویزا.
 • مدرکی که تمکن مالی و شرایط اقتصادی فرد را مشخص کند.
 • مدارک کاری، اشتغال به کار و فیش حقوقی.
 • سوابق و مدارک مربوط به بیمه.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی.
 • نامه تأیید وقت سفارت.
 • ارائه دعوت‌نامه، اگر برای شخص صادر شده باشدکه الزامی نیست.
 • ارائه برگه رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت به مقصد کشور پرتغال.
 • بیمه مسافرتی.
 • مدارک ازدواج در صورت تأهل فرد.

 مدارک مزبور باید توسط دارالترجمه مورد تأیید، ترجمه شود و برخی از آن‌ها باید به تأیید وزارت امور خارجه هم برسد که به شما آن را خواهند گفت. ازآنجاکه درخواست ویزای پرتغال از طریق vfs قابل انجام است، این پروسه علاوه‌بر مراجعه به سفارت پرتغال از این طریق هم قابل انجام است. بهره‌گیری از یک تیم متخصص می‌تواند سرعت کار شما را بیشتر کرده و زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

برای اخذ اقامت پرتغال، ویزای تحصیلی پرتغال و… گذراندن این مراحل امری اجتناب‌ناپذیر است. گروه مهاجرتی اپلایر به شما کمک می‌کند تا به روش صحیح از طریق vfs ویزای خود را دریافت نموده و در این زمان برای طی مراحل اقدامی صحیح و سریع داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *